امکانات جدید فتوشاپ 2019 به همراه آموزش ویدیویی

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

شرکت ادوبی در اواخر مهرماه سال 1397 از جدیدترین نسخه نرم افزار گرافیکی فتوشاپ رونمایی کرد که با Photoshop 2019 عنوان شده است. این نسخه نیز همانند نسخه های قبلی نرم افزار فتوشاپ شامل تغییرات و اضافه شدن امکاناتی شده است که البته واقعاً هم امکانات جالب و قابل توجه ای در فتوشاپ 2019 قرار گرفته است و حتی مواردی هم دچار تغییراتی شده است. در این مطلب قصد داریم به کلیه ی امکانات و تغییرات جدید فتوشاپ 2019 بپردازیم تا با دانلود فتوشاپ 2019 به راحتی بتوانید کار طراحی و گرافیکی خود را انجام دهید. برای درک بهتر و آموزش بهتر تغییرات نسخه جدید فتوشاپ 2019 توضیحات در فایلی ویدیویی نیز ارائه شده است که میتوانید مشاهده بفرمایید.

1. اضافه شدن دکمه Home 

با ورود به محیط فتوشاپ و انتخاب هر یک از گزینه‌ها و ابزارهای فتوشاپ ، در نوار تنظیمات آن ابزار اولین آیکون که علامت خانه نمایش داده‌شده شما را به صفحه اول و ورودی نرم‌افزار فتوشاپ انتقال می‌دهد که البته صفحه‌ی اصلی نرم‌افزار در حالت عادی قابل‌استفاده برای عموم نیست چون برای استفاده از این قسمت باید در شرکت ادوبی اکانت داشته باشید تا فتوشاپ 2019 خود را به اکانت ادوبی متصل کنید.

میتوانید آموزش ویدیویی امکانات جدید فتوشاپ2020 (جدیدترین نسخه نرم افزار فتوشاپ) را مشاهده بفرمایید

خانه فتوشاپ 2019

2. حالت بازگشت به مرحله قبل (Ctrl+Z)

در نسخه‌های قبلی نرم‌افزار فتوشاپ برای بازگشت و دست‌یابی به تاریخچه‌ی مراحل انجام کار از کلید ترکیبی Ctrl+Z برای بازگشت به یک مرحله قبل‌تر و کلید ترکیبی Ctrl+Alt+Z برای بازگشت به هر تعداد مرحله قبل‌تر استفاده می‌کردیم. در نسخه فتوشاپ 2019 کار را برای طراحان راحت‌تر کرده‌اند و می‌توان با کلید ترکیبی Ctrl+Z با هر بار فشردن به مراحل قبل‌تر رسید و همچنین برای عملیات redo یا مرحله بعد نیز می‌توان از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+Z برای هر تعداد پرش به مرحله بعدی استفاده کرد.

3. حالت Blending mood

قسمت Blending mood هم با تغییراتی که در فتوشاپ 2019 انجام‌شده است کمک قابل‌توجه ای به طراحان گرافیک کرده است. این قسمت که در پنل لایه‌ها قرارگرفته است و می‌توان برای هر یک از لایه‌ها حالات مختلف از لایه‌ها را انتخاب کرد، در نسخه‌های قبلی می‌بایستی برای هر یک از لایه‌ها حالت موردنظر را از قسمت کشویی موردنظر انتخاب کنیم تا نحوه‌ی نمایش را مشاهده کنید اما در نسخه جدید فتوشاپ با قرار گرفتن موس به‌صورت هاور روی هر یک از حالت‌ها می‌توان پیش‌نمایشی از آن را بر روی لایه تماشا کرد و سپس پس از بررسی حالت دلخواه خود ، آن را کلیک و انتخاب کرد.

4. عدم نمایش Ancher point

از تغییرات کوچک ولی واقعاً عالی نسخه فتوشاپ 2019 این است که Ancher Point که علامت و نشانی که در وسط آبکجت موردنظر نمایان می‌شد ، در این نسخه به‌صورت پیش‌فرض غیرفعال است. این مورد عموماً در نسخه‌های قبلی که وجود داشت در لایه‌ها و تصاویری که سایز کوچکی داشتند ، برای انتخاب آن مزاحمت ایجاد می‌کرد اما نمایش این گزینه نیز در نوار تنظیمات در بخش transform قابل‌تغییر هست.

 

انکرپوینت فتوشاپ 2019

ancher point photoshop2019

5. تائید راحت‌تر تغییرات

ازجمله تغییراتی که بازهم کار طراحان را آسوده کرده ، Auto Commit می‌باشد. در نسخه‌های قبلی فتوشاپ وقتی نوشته‌ای را تایپ می‌کردید تا transform را تغییر می‌دادید و یا کراپ می‌کردید ، برای تائید تغییرات می‌بایستی کلید Enter را می‌زدید یا دکمه تیک را در قسمت بالا در نوار تنظیمات ابزار موردنظر می‌زدید اما در فتوشاپ 2019 این کار را راحت کرده و فقط کافی است در فضای خالی در خارج از طرح ، یک‌بار کلیک کنید تا تغییرات شما مورد تائید قرار بگیرد.

6. تغییرات در Transform

تغییر بزرگ و عجیبی که در نسخه فتوشاپ 2019 توسط شرکت ادوبی صورت گرفته تغییر در حالت Transform یا تغییر اندازه تصویر یا آبکجت می‌باشد. در نسخه‌های قبلی فتوشاپ برای اگر می‌خواستیم یک‌لایه را با حفظ تناسب طول و ارتفاع ، آن را کوچک یا بزرگ کنیم ، باید کلید Shift را نگه‌داریم و اگر این کلید را نگه نمی‌داشتیم تغییر اندازه بدون حفظ تناسب صورت می‌گرفت. در نسخه جدید فتوشاپ دقیقاً این تغییرات برعکس شده است یعنی اگر در حالت عادی یک‌لایه را تغییر اندازه دهیم و کلید Shift را نگه نداریم ، تغییر اندازه با حفظ تناسب انجام می‌گیرد و اگر بخواهیم که یک قسمت ( طول یا ارتفاع ) را تغییر دهیم باید کلید Shift را در هنگام تغییر اندازه نگه‌داریم که این تغییر قطعاً در ابتدا برای طراحان سخت خواهد بود و برای عادت کردن به این موضوع نیازمند گذشت زمان می‌باشد. همچنین در کلیدهای ترکیبی سایر بخش‌های transform نیز تغییراتی رخ‌داده است برای نمونه ، کلید ترکیبی Ctrl+Shift برای عملیات Distort و کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt برای تغییرات در پرسپکتیو لایه‌ها می‌باشد.

7. ویرایش لایه‌های متنی در هنگام move

یکی از تغییرات کوچک و مفید دیگری که در فتوشاپ 2019 انجام‌شده ، این است که اگر لایه‌ی متنی را داشته باشید و همچنین در حال استفاده از ابزار move برای تغییر مکان لایه‌های باشید می‌توانید با دو بار کلیک کردن بر روی لایه‌ی متنی به ویرایش آن لایه بپردازید به این شکل که با بدل کلیک کردن لایه متنی ، ابزار شما از move به text به‌صورت خودکار تغییر پیدا می‌کند.

8. اضافه شدن Distribute به ابزار move

Distribute امکانی جدید در نسخه جدید فتوشاپ می‌باشد که در کنار تنظیمات حالت‌های مختلف قرارگیری لایه‌ها یا Align وجود دارد و این گزینه می‌تواند فاصله بین چندین شی‌ء یا آبکجت را به‌صورت خودکار به‌طور مساوی تنظیم کند. این تنظیم فاصله هم می‌تواند در حالت افقی و هم عمودی وجود دارد.

مقاله پیشنهادی:تئوری رنگ

 

distribute photoshop2019

distribute2 photoshop2019

9. اضافه شدن محاسبات و عملیات ریاضی

از دیگر نکات جالبی که در فتوشاپ نسخه جدید وجود دارد اضافه شدن عملیات و ریاضی است. در تغییر اندازه فونت ، اندازه طول ، ارتفاع و هر بخش دیگری که امکان واردکردن عدد به‌عنوان تعیین اندازه در نرم‌افزار فتوشاپ وجود دارد ، در نسخه 2019 فتوشاپ امکان واردکردن اندازه‌ها به‌صورت یک معادله ریاضی نیز وجود دارد برای مثال برای واردکردن Width یک‌لایه می‌توان به‌جای نوشتن 90 به معنی 90 پیکسل ، از 45*2 استفاده کرد. که نرم‌افزار فتوشاپ برای این قسمت از جمع (+) ، تفریق (-) ، ضرب (*) و تقسیم (/) پیروی می‌کند.

عملیات ریاضی فتوشاپ 2019

10. قفل‌کردن پنل های فتوشاپ

پنل های فتوشاپ که در قسمت راست محیط نرم‌افزار وجود دارد و امکان اضافه کردن و یا تغییر مکان این پنل ها وجود دارد. در نسخه photoshop 2019 گزینه‌ای در مسیر window ، workspace وجود دارد به اسم Lock workspace که با فعال کردن این گزینه ، دیگر امکان تغییر جای پنل ها را نخواهید داشت و قفل می‌شوند.

قفل کردن پنل فتوشاپ

11. تغییر در نمایش پنل Color

یکی دیگر از تغییرات ظاهری نرم‌افزار فتوشاپ 2019 تغییر در شکل ظاهری پنل colorبه‌صورت دایره‌ای است که برای تغییر دادن به این حالت می‌توانید در قسمت بالا و سمت راست پنل color قسمت تنظیمات که با چندین خط عمودی معلوم است کلیک کنید و گزینه Color wheel را انتخاب نمایید.

پنل color فتوشاپ 2019

12. ابزار Select هوشمند

قطعاً یکی از امکانات جدید این نسخه‌ی جدید اضافه شدن این قابلیت سلکت و انتخاب کردن آبجکت به‌صورت هوشمند می‌باشد. همیشه انتخاب Background تصاویر کار دشوار و یا زمان بری بود که با اضافه شدن این قسمت فقط با یک کلیک آبجکت موردنظرتان حالت انتخاب می‌گیرد و در ضمن امکان ویرایش کردن حالت انتخاب توسط ابزارهای دیگر نیز وجود دارد و این ابزار درحالی است که ازلحاظ هوشمند بودن در انتخاب نیز خیلی قوی است. برای استفاده از این ابزار کافی است از منوی Select گزینه Subject را کلیک کنید تا پس از مدتی پردازش عملیات انتخاب را انجام دهد.

مقاله پیشنهادی:انواع لوگو

 

ابزار جدید انتخاب فتوشاپ2019

13. ابزار Frame

فریم Frame هم یکی دیگر از ویژگی‌های جدید photoshop 2019 است که توسط این ابزار امکان ایجاد قاب به‌صورت راحت‌تری امکان‌پذیر می‌باشد. Frame در قسمت ابزارهای فتوشاپ اضافه‌شده است د دقیقاً در پایین ابزار Crop قرار دارد. توسط این ابزار امکان ایجاد قاب‌ها به‌صورت مستطیلی و دایره‌ای وجود دارد و همچنین در تنظیمات این نوع لایه‌ها که در قسمت Layer مشخص است هم امکان قرار دادن تصویر درون قاب و هم اضافه کردن Stroke وجود دارد.

ابزار فریم فتوشاپ

frame tools

14. Symmetry

تقریباً به قسمت‌های آخر معرفی ابزارهای جدید Photoshop 2019 رسیدیم و در این قسمت‌های پایانی سه ابزار فوق‌العاده جذاب را قصد داریم معرفی کنیم. یکی از این موارد اضافه‌شده در این فتوشاپ 2019 اضافه شدن گزینه Symmetry در ابزار Brush می‌باشد که با علامتی همچون پروانه نمایان است درحالی‌که اگر توجه کنید بر روی آیکون این ابزار ، پروانه را در دو بخش جداگانه ترسیم کرده است که در وسط آن خط تقارن وجود دارد و در حقیقت کار این ابزار هم ترسیم اشیای مختلف توسط خط تقارن می‌باشد که به‌جای ترسیم کلی یک شی فقط یک بخش آن را رسم کردن و طرف دیگر آن با توجه به خط تقارن دقیقاً همانند آن ، ترسیم می‌کند. در تنظیمات این بخش انواع خطوط تقارن را می‌توان ایجاد کرد مثل خط افقی ، عمودی ، اریب ، دایره‌ای و حتی می‌توانید خط موردنظر خود را توسط ابزار Pen هم ایجاد کنیم و در این قسمت از آن استفاده کنید. این ابزار کمک شایانی را برای طراحی و ایجاد تصاویر خلاقانه کرده است و مخصوصاً در طراحی تصاویر اسلیمی کار طراحی را راحت کرده است. برای درک بهتر این ابزار توصیه می‌کنم ویدیو آموزشی که در این مقاله وجود دارد را حتماً تماشا کنید.

ابزار symmetry

15. Content-Awar Fill

این هم یکی از ویژگی‌های جالب نسخه جدید فتوشاپ می‌باشد. احتمالاً برایتان پیش‌آمده که تصویری را دارید و می‌خواهید یک شی و آبجکتی را از آن حذف کنید به صورتی که قسمت جایگزین به شکل طبیعی پر شود و با رنگ اطراف تصویر همگون باشد که این کار را از روش‌های گوناگونی در نسخه‌های قبلی می‌توانستیم استفاده کنیم که رایج‌ترین آن استفاده از گزینه Fill از منوی Edit بود. حال ابزار Content-Aware Fill این کار را هم به شکل طبیعی‌تر و درست‌تر انجام می‌دهد و هم هوشمندی بالاتری پیداکرده و در ضمن امکان تغییر و ویرایش در تنظیمات توسط طراح برای بهبودی کار نیز در این ابزار در نظر گرفته‌شده است که همه‌ی این ویژگی‌ها بیانگر به وجود آمدن یک امکان فوقالعاده در نرم‌افزار فتوشاپ 2019 است. شما برای کار با این قسمت کافی است ابتدا شی‌ء موردنظرتان که قصد دارید از تصویر حذف شود را توسط هرگونه ابزار سلکت که می‌خواهید انتخاب کنید سپس می‌توانید از قسمت Edit گزینه Content aware Fill را انتخاب کنید و وارد تنظیمات این گزینه شوید که همان‌طور که مشاهده می‌کنید در سمت راست هم یک صفحه Preview برای نمایش تغییرات ظاهر می‌شود. کار این ابزار این است که توسط قسمت‌های سبزی که مشخص می‌کند عمل کپی‌برداری و نمونه‌برداری را انجام می‌دهد تا آن قسمت موردنظر را پر کند اما امکانی که وجود دارد این است طراح می‌تواند قسمت‌های سبزرنگ نمونه‌برداری را تغییر یا کم‌وزیاد کند و پس از اتمام بر روی Ok کلیک کنید تا کار تائید شود.

ابزار fill فتوشاپ

content aware fill

16. Content Aware Scale

این هم آخرین گزینه‌ای که در فتوشاپ 2019 اضافه‌شده است و این مورد یکی از معضلات طراحان که برای تغییر سایز تصاویر داشتند را برطرف کرده است. قطعاً برایتان پیش‌آمده که یک تصویری را می‌خواهید در پروژه وارد کنید و با بزرگ کردن سایز تصویر در پروژه درحالی‌که از حالت حفظ تناسب طول و ارتفاع استفاده نمی‌کنید ، حالت دفرم ایجاد می‌شود و تصویر حالت کشیده شده‌ای نمایش داده می‌شود. کار این ابزار برطرف کردن این مشکل می‌باشد به‌گونه‌ای که به‌صورت هوشمند نرم‌افزار فتوشاپ جای پیکسل‌ها را تغییر می‌دهد تا با تغییر سایز تصویر ، حالت دفرم ایجاد نشود. برای دسترسی به این گزینه در حالتی که تصویر در حالت Transform قرار دارد از منوی Edit گزینه Content Aware Scale را بزنید و سپس تصویر خود را با خیال راحت و با استفاده از کلید Shift تغییر سایز کنید می‌بینید که کار نهایی شما اصلاً حالت کشیدگی دیده نمی‌شود.

content aware scale

 

دانلود مقاله امکانات جدید فتوشاپ2019

فیلم آموزشی امکانات جدید فتوشاپ 2019

خواندن 2459 دفعه

نظرات (8)

This comment was minimized by the moderator on the site

بسیار خوب
ممنون

ali
This comment was minimized by the moderator on the site

خواهش میکنم.
امیدوارم براتون مفید واقع شده باشه

محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

مرسی

محسن
This comment was minimized by the moderator on the site

خواهش میکنم. موفق باشید

محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام شما به سوالات هم جواب می دید من یک مشکلی با فتوشاپ 2019 دارم موقع transform کردن و اونم اینه که اگر بخوام با وارد کردن اعداد در قسمت طول و عرض عمل transformرو انجام بدم پیغام میده که اعدادبین یک رنج عددی باشند در صورتی که رنج عدد من درست هست...

سلام شما به سوالات هم جواب می دید من یک مشکلی با فتوشاپ 2019 دارم موقع transform کردن و اونم اینه که اگر بخوام با وارد کردن اعداد در قسمت طول و عرض عمل transformرو انجام بدم پیغام میده که اعدادبین یک رنج عددی باشند در صورتی که رنج عدد من درست هست و حتی اگر به اعداد خودش هم دست نزنم بازهم این پیغام را بهم میده و با تاییدش بازهم این پیغام مدام میاد تا این که بعد از چند بار برنامه جواب نمیده و خارج میشه
لطفا راهنمایی بفرمایید
ویندوز 10 دارم سیستم هم 64 بیت است

ادامه مطلب
ابراهیم
This comment was minimized by the moderator on the site

متاسفانه برخی از نسخه های 2019 فتوشاپ دچار باگ هایی هستند که خود شرکت هم در نسخه های بعدی درحال برطرف کردن مشکلات آن است اما شما میتونید عکسی از مشکل که دارید رو به راه های ارتباطی ما ارسال کنید تا ما بررسی کنیم

محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

لینک دانلود رو هم بذارید، با تشکر

محمد
This comment was minimized by the moderator on the site

بله ویدیو را هم میتونین از طریق آپارات دریافت و هم میتونین از طریق لینک زیر
https://hw4.cdn.asset.aparat.com/aparat-video/2aa9c4a39582bf288354376ade54ebb112652339-720p__45935.mp4

محمد رشوند
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
ارتباط با ما

            شماره تماس :   محمد رشوند  Whatsapp 472 8010 0933 Telegram

                   نشانی:                        مازندران ، تنکابن

                 ایمیــل :                     info[at]graph30t.ir

نمونه کارها

آمار بازدید

اطلاعات مراجعه کننده

  • آی پی: 3.81.28.10
  • مرورگر: Unknown
  • نسخه مرورگر:
  • سیستم عامل: Unknown

7
آنلاین
کلیه حقوق مادی و معنوی طراحی سایت و سئو برای وبسایت گراف 30تی محفوظ میباشد