محمد رشوند

محمد رشوند

جمعه, 19 ارديبهشت 1399 15:52

آموزش ابزار path selection و direct selection

در جلسه هشتم از دوره آموزش مقدماتی نرم افزار فتوشاپ به معرفی یکی از ابزارهای جذاب و پرکاربرد در حوزه ویرایش و تغییرات روی اشکال رسم شده توسط ابزارهای رسمی فتوشاپ میپردازیم که در قالب دو ابزار جداگانه امکاناتی ویژه را به طراحان میدهد. ابتدا ابزار Path selection tool میباشد که با زدن کلید A از روی کیبورد هم میتوان دسترسی سریع بر روی این مجموعه ابزار داشت. این ابزار امکان تغییرات و جابجایی مسیر های اشکال را به وجود می آورد تا در صورتیکه که در قالب یک لای شکل از جندین بخش ایجاد شده باشد بتوان هر یک از بخش های داخلی را جابجا کرد.

ابزار دیگری که در این بخش قرار دارد Direct selection tool است که این ابزار امکان تغییر و جابجایی هر یک از نقاطی که یک شکل ایجاد شده است را به ما میدهد و میتوان تصاویر جدیدتری را ایجاد کرد. با انتخاب این ابزار نقاط را انتخاب کرده و میتوان جابجا کرد و حتی چندیدن نقطه را میتوان تغییر داد و تا جاییکه که ماهیت یک شکل را نیز میتوان به حالت کلی تغییر داد و بخش هایی از یک شکل که دارای انحنا و قوس باشد را نیز میتوان با استفاده از کنترلرهایی که وجود دارد آنها را نیز مدیریت کرد.

برای درک وسیع این ابزار حتماً ویدیو آموزشی مربوط به آموزش ابزار Path selection tool و Direct selection tool را مشاهده نمایید.

سه شنبه, 16 ارديبهشت 1399 11:53

تفاوت ui و ux چیست؟

یکی از شاخه های جذابی که در چندین سال اخیر در جهان و خصوصاً در ایران با دقت و ضرافت بیشتری اهمیت داده میشود مباحث Ui و Ux میباشد که هر کدام فضای خاص خودشان با دنیای از اطلاعات بی پایان همراه است. Ui و UX در تمامی رشته های کاری و زندگی روزمره انسان همراه است و حتی در تصمیماتی که میگریم نیز تاثیراتی مبنی بر مواردی است که در این مباحث عنوان میشود اما به صورت تخصصی تر در موضوعات طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن و نرم افزارها فعالیت و گسترش بیشتری پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم به مفاهیم این دو کلمه بپردازیم و تفاوت های آن را به درستی درک کنیم.

صفحه1 از4