آموزش ابزار clone فتوشاپ

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آموزش ابزار Clone stamp فتوشاپ

جلسه نوزدهم: مجموعه ابزار Clone فتوشاپ

به عنوان یکی از ابزارهای مهم و بسایر کاربردی نرم افزار فتوشاپ در بخش ادیت تصاویر نوبت به مجموعه ابزار clone در نرم افزار فتوشاپ رسید که در این مطلب و همچنین آموزش ویدیویی ابزار clone به طور کلی با آن آشنا میشویم. ابزارهای مجموعه clone شامل دو ابزار زیرمجموعه هستند که clone stamp tool و pattern stamp tool میباشد. برای دسترسی سریع تر به این ابزار میتوانید از کلید S کیبورد هم استفاده کنید.

ابزار clone stamp tool ابزاری حرفه ای و کامل در زمینه ادیت و ویرایش تصویر میباشد که برای روتوش تصاویر نیز کاربرد بسیاری دارد. این ابزار با نمونه گیری از تصویر امکان ویرایش را در هر نقطه ای دیگر از تصویر را ایجاد میکند. برای نمونه گرفتن از تصویر با نگه داشتن کلید Alt میتوان نمونه برداری کرد و با کشیدن در هر قسمت دیگر نمونه اولیه روی تصویر اعمال میشود. ابزار clone stamp ابزاری قوی تر و کامل تر از ابزار Healing brush فتوشاپ میباشد و در نوار تنظیمات آن در بخش های ابتدایی همانند سایر ابزاری براش، دارای تنظیمات اندازه براش میباشد و همچنین پنل Brush setting نیز برای شخصی سازی های بیشتر براش وجود دارد. پنل Clone source ابزاری قدرتمند و مختص به این ابزار است که در بخش اولیه امکان ذخیره سازی 5 نمونه را به ما میدهد که میتوان برای دسترسی سریعتر از آن استفاده کرد و در این پنل clone source امکان ایجاد کردن حالت تقارن افقی و تقارن عمودی بر روی نمونه نیز وجود دارد ( Flip Horizontal , Flip Vertical ) و همچنین میتوان با تغییر میزان W و H میتون نمونه گرفته شده را با مقیاس هایی کوچکتر و بزرگتر از حالت عادی نیز استفاده کرد. همچنین در این پنل گزینه Angle را برای تغییر زاویه و درجه نمونه داریم که دسترسی راحت تر و کنترل بهتری را میتوان روی نمونه اصلی داشت. از نوار تنظیمات این ابزار mode های مختلفی را داریم که نحوه عملکرد براش با با لایه های زیرین را مشخص میکند که این مدها تعداد بیشتری نسبت به ابزار healing brush است. میزان Opacity و Flow براش نیز قابل تنظیم میباشد و برای اجرا کردن تمامی تغییرات در یک لایه جدید نیز میتوان گزینه Sample را روی Current & Below یا All layer قرار داد. سایر تنظیمات با ذکر مثال در آموزش ویدیویی این جلسه وجود دارد.

ابزار دیگر این مجموعه Pattern Stamp tool است که این ابزار نیز عملکردی همانند Clone Stamp دارد اما نحوه اعمال تاثیرات این ابزار بر اساس پترن هایی است که در نرم افزار فتوشاپ قرار دارد که میتوان با انتخاب هر یک از پترن ها و تنظیم کردن براش حالت هایی را روی تصویر ایجاد کرد. در نوار تنظیمات ابزار Pattern stamp تمامی تنظیماتی که بر روی براش خواهیم داشت را نیز میتوان انجام داد. در نوار تنظیمات یک گزینه impressionist وجود دارد که با انتخاب این گزینه میتوان با هر یک از پترن ها یا الگوهای انتخابی یک حالتی از تصویر که به سبک امپرسیونیسم که یکی از مکتب ها و سبک های هنر نقاشی است را روی تصاویر اعمال کرد.

کلیدهای میانبر ابزارهای فتوشاپ
خواندن 225 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « آموزش مجموعه ابزار healing فتوشاپ

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

اطلاعات تماس

پشتیبانی فایل ها و پروژه ها از طریق واتساپ یا تلگرام صورت میگرد

09338010472

09338010472

Image

وسایت گـراف30تی در زمینـه خدمات طراحی گرافیـک و دوره های آموزشی حرفه ای و تخصصی در زمینه گرافیک و طراحی رابط کاربری مشغـول است و ارائه کننده فایل های لایـه باز و پـروژه های آمـاده تصویری و ویدیویی است.

اطلاعیه

دوره حرفه ای نرم افزار ایکس دی

دوره رنگ شناسی و روانشناسی رنگ

دوره مقدماتی نرم افزار فتوشاپ

به زودی

به زودی

75 درصد

کلیه حقوق مادی و معنوی طراحی سایت و سئو برای وبسایت گراف 30تی محفوظ میباشد