ابزار color replacement فتوشاپ

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آموزش ابزار Color replacement فتوشاپ

جلسه شانزدهم: ابزارcolor replacement فتوشاپ

این جلسه به ابزار color replacement tool که در حقیقت این ابزار یکی از زیر مجموعه های ابزار براش در نرم افزار فتوشاپ میباشد که در این جلسه به صورت جداگانه توضیح داده شده است تا به صورت دقیق تر با این ابزار آشنا شوید. هدف اصلی و کار این ابزار تغییر رنگ بخش های مختلف یک تصویر میباشد که میتوان با انتخاب رنگ و روش های مختلف نمونه برداری هر یک از قسمت های یک تصویر را تغییر رنگ داد. در بخش تنظیمات این ابزار در ابتدا قابلیت دسترسی و تنظیم کردن براش وجود دارد که میتوان سایز و اندازه براش، میزان نرم یا سخت بودن لبه های براش (Hardness)، میزان فاصله گذاری بین نمونه های اصلی براش (spacing)، میزان گرد بودن براش و تغییر زاویه و جهت براش قابل تغییر و تنظیم میباشد.

در قسمت بعدی گزینه Mode وجود دارد که در حقیقت حالت تاثیر گذاری رنگ جدید بر روی تصویر را مشخص میکند. در نظر داشته باشید رنگ جدیدی که میخواهید جایگزین رنگ تصویر شود باید به عنوان رنگ foreground انتخاب شود. در گزینه های موجود در Mode 4 حالت مختلف داریم: حالت Hue بر روی رنگ تصویر تاثیر میگذارد، گزینه saturation ققط بر اساس غلظت تغییرات را ایجاد میکند، گزینه color ترکیبی از دو حالت قبلی است یعنی هم بر روی رنگ و هم غلظت تصویر تایثیر میگذارد که عموماً گزینه رایجی در این ابزار است و حالت آخری Luminosity فقط بر میزان درخشندگی تصویر تاثیر می گذارد.

در ادامه سه حالت مختلفی را داریم که این سه گزینه مربوط به تنظیمات و حالت های مختلف نمونه برداری رنگ از تصویر میباشد که مشخص میکند که چه رنگ هایی از تصویر باید تغییر رنگ پیدا کنند. حالت اول حالت نمونه برداری Continues در ابزار color replacement است که در این حالت تغییر رنگ ها به صورت پیوسته انجام میشود و در هنگامی که وارد یک فضایی با رنگ متفاوت شدیم، همچنان تغییر رنگ اتفاق می افتد، گزینه بعدی نمونه برداری حالت sample once میباشد که در این حالت اولین کلیکی که با براش بر روی تصویر انجام میشود، رنگ همان قسمت به عنوان رنگ نمونه انتخاب میشود و تمام بخش هایی از تصویر که دارای همان رنگ نمونه باشد را میتوان با استفاده از این ابزار تغییر رنگ ایجاد کرد. حالت سوم روش نمونه برداری background color است که دراین روش فقط بخش هایی از تصویر دچار تغییر رنگ میشود که رنگ Background color باشد.

در ادامه تنظیمات حالت Limits را داریم که میتوانید محدودیت های حرکتی براش را کنترل کند که در این تنظیمات حالت های پیوسته بودن Continues و ناپیوسته بودن Discontinues، تغییر رنگ ناحیه ای براش را داریم و همچنین گزینه fine edge هم میتواند تسلط و درک بهتری را بر روی نواحی لبه های کار داشته باشد.

در ادامه tolerance را داریم که مقدار این گزینه بر اساس درصد میباشد و میزان حساسیت براش برای تغییر رنگ را نسبت به رنگ نمونه برداری مشخص میکند که برای درک بهتر این موضوع و سایر مباحث میتوانید ویدیو آموزشی color replacement tool فتوشاپ را در ادامه، که بر اساس یک پروزه عملی توضیح داده شده است مشاهده کنید تا تسلط بهتری هم بر این مباحث پیدا کنید.

در بخش پایانی تنظیمات حالت فعال سازی Anti Alias وجود دارد که برای نرم کردن لبه های کار کاربرد دارد و گزینه پایانی Angle هم میتواند تغییر زاویه براش را انجام دهد

کیدهای شرتکات فتوشاپ
خواندن 211 دفعه

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

اطلاعات تماس

پشتیبانی فایل ها و پروژه ها از طریق واتساپ یا تلگرام صورت میگرد

09338010472

09338010472

Image

وسایت گـراف30تی در زمینـه خدمات طراحی گرافیـک و دوره های آموزشی حرفه ای و تخصصی در زمینه گرافیک و طراحی رابط کاربری مشغـول است و ارائه کننده فایل های لایـه باز و پـروژه های آمـاده تصویری و ویدیویی است.

اطلاعیه

دوره حرفه ای نرم افزار ایکس دی

دوره رنگ شناسی و روانشناسی رنگ

دوره مقدماتی نرم افزار فتوشاپ

به زودی

به زودی

75 درصد

کلیه حقوق مادی و معنوی طراحی سایت و سئو برای وبسایت گراف 30تی محفوظ میباشد