سبد خرید خالي مي باشد

اموزش ابزار Mixer brush فتوشاپ

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آموزش ابزار میکسر براش فتوشاپ

جلسه هفدهم: ابزارmixer brush فتوشاپ

در قالب هقدهمین جلسه از آموزش های مقدماتی نرم افزار فتوشاپ به سراغ یکی دیگر از زیرمجموعه های ابزار Brush tool پرداخته ایم که با نام mixer Brush مشخص است. این ابزار با هدف میکس و ترکیب کردن رنگ های موجود در یک تصویر مورد استفاده قرار میگیرد و یکی از ابزارهای حرفه ای در نرم افزار فتوشاپ میباشد که در موارد خاصی مثل نقاشی دیجیتال و روتوش چهره بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. در این جلسه هم میخواهیم به طور کلی با بخش بندی های مختلف این ابزار و کارایی هر یک اشنا شویم.

در بخش تنظیمات ابزار مانند سایر ابزارهای مجموعه براش امکان تغییر اندازه و نوع براش و قلم مو به همراه تغییر زاویه و میزان نرم یا سخت بودن لبه های شت قلممو قابل تنظیم میباشد. و همچنین درکنار این گزینه نیز دکمه ای وجود دارد که با زدن آن پنجره Brush Setting باز میشود تا امکان شخصی سازی و تغییر در ماهیت براش را به طور کامل داشته باشیم که این موارد پیش از این در جلسه آموزش ابزار قلممو فتوشاپ بیشتر توضیح داده شد.  گزینه بعدی یک فضایی برای ذخیره سازی رنگ و طرح میباشد که به عنوان منبع ذخیره سازی میتوان از آن نام برد که میتوان یک طرح خاص یا رنگ خاصی را انتخاب کرد که با استفاده از آن رنگ ترکیب و میکس بین رنگ ها اتفاق بیفتد که در کنار آن، دو گزینه مهم وجود داریم که اولین گزینه Load the brush after each stroke است که با فعال سازی آن این اجازه داده میشود که در میکس و تزکیب بین رنگ ها از رنگی که در منبع ذخیره سازی قرار گرفته است نیز استفاده شود. در گزینه بعدی clean the brush after each stroke میباشد که با فعال سازی این گزینه هربار که براش را روی تصویر بکشیم بعد از آن درحقیقت شت و نوک قلممو را تمیز میکند. در واقعیت هم اگر قلممو را چندین بار بر روی طرح و بوم نقاشی بکشیم با قاطی شدن رنگ ها، رنگ قلممو دچار تغییراتی میشود که در نرم فزار فتوشاپ اگر این گزینه فعال باشد انگار قلممو بعد از هر بار رسم شت آن تمیز میشود و رنگ خالص را میتوان استفاده کرد.

در بخش بعدی از نوار تنظیمات ابزار Mixer brush چندین حالت آماده از نحوه میکس کردن رنگ ها مشخص است که با انتخاب این حالت ها 4 گزینه بعدی در نوار تنظیمات دچار تغییرات میشود که در این حالت های اماده، حالت خشکف حالت مرطوب، خیس و خیلی خیس در نظر گرفته شده است. در این 4 گزینه موجود در تنظیمات گزینه Wet میزان خیس و مرطوب بودن قلممو را مشخص میکند که در صورت اینکه صفر باشد، قابلیت ترکیب رنگی به وجود نمی آید . گزینه بعدی Load میباشد که این گزینه میزان قدرت نگه داری رنگ را در قلممو مشخص میکند یعنی اگر مقدار کمتری باشد هرچه که بیشتر با قلممو روی طرح رسم کنیم به ترتیب قدرت رنگ نیز کم میشود و نهایتا به صفر میرسد. گزینه سوم حالت Mix میباشد که این گزینه نیز قدرت و میزان ترکیب رنگ ها میکس را در ابزار میکسر براش فتوشاپ مسخص میکند ونهایتاً گزینه flow هم همانطور که در سایر ابزارهای براش هم داشتیم، میزان براش را بر اساس هربار کشیدن با استفاده قلممو مشخص میکند یعنی اگر روی 20 در صد باشد با هر بار کشیدن 20 درصد از رنگ نمونه برداری شده را میکس میکند. 

نحوه میکس کردن و کارکردن با ابزار میکسر براش فتوشاپ همانطور هم که در آموزش ویدیویی ابزار mixer brush هم به طور کامال توضیح داده ایم. با انتخاب یک انتخاب نقطه از تصوویر با استفاده از کلیک چپ موس و درگ کردن به سمتی دیگر رنگی که در نقطه اولیه وجود داشته باشد به سمت محل نقطه ثانویه ترکیب میشود که این در حقیقت رویه کار با این ابزار حرفه ای فتوشاپ میباشد.

در ادامه گزینه هایی کعه در نواز تنظیمات ابزار mixer brush وجود دارد، گزینه smoothing است که بر نحوه نرم حرکت کردن قلممو یا براش بر روی صفحه اشاره میکند و در ادامه گزینه ای برای تغییر زاویه براش هم وجود دارد. نهایتاً یک گزینه دیگری در آخر این نوار تنظیمات ابزار میکسر براش داری که sample all layer است که در صورت ایکه این گزینه را فعال کنید میتوانید با ساختن یک لایه جدید و خالی در بالای تصویر اصلیتان کلیه تغییرات را اعمال کنید تا در صورت اشتباه یا بازگشت به عقب در مراحل انجام کار تصویر اصلی تخریب کمتری پیدا کنید و ویرایش کار راحت تر باشد.

کیدهای شرتکات فتوشاپ
خواندن 1385 دفعه

نظرات (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

تشکر بابت اموزش عالیتون

مائده
This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون از نظر لطفتون موفق باشید

محمد رشوند
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

اطلاعات تماس

پشتیبانی فایل ها و پروژه ها از طریق واتساپ یا تلگرام صورت میگرد

09338010472

09338010472

Image

وسایت گـراف30تی در زمینـه خدمات طراحی گرافیـک و دوره های آموزشی حرفه ای و تخصصی در زمینه گرافیک و طراحی رابط کاربری مشغـول است و ارائه کننده فایل های لایـه باز و پـروژه های آمـاده تصویری و ویدیویی است.

اطلاعیه

دوره حرفه ای نرم افزار ایکس دی

دوره رنگ شناسی و روانشناسی رنگ

دوره مقدماتی نرم افزار فتوشاپ

به زودی

به زودی

75 درصد

کلیه حقوق مادی و معنوی طراحی سایت و سئو برای وبسایت گراف 30تی محفوظ میباشد