آموزش ویدیویی امکانات جدید فتوشاپ2020

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

با رونمایی از نسخه 2020 نرم افزار فتوشاپ طبق هرساله تغییرات و ویژگی های جدیدی به این نرم افزار اضافه و تغییر پیداکرده است و همانطور که گراف30تی امکانات نسخه 2019 فتوشاپ را بررسی کرده بود، این بار نیز نرم افزار فتوشاپ2020 را بررسی کرده و به تغییرات و امکانات جدید آن می پردازیم.برای ارائه بهتر آشنایی با امکانات جدید نرم افزار فتوشاپ2020 و آشنایی کامل با هر یک از کاربردهای قسمت های اضافه شده این نرم افزار آموزش ویدیویی فتوشاپ2020 را نیز به همراه این مقاله ارائه میکنیم تا به راحتی شما عزیزان نیز از این نسخه نرم افزار استفاده کنید.

توصیه میشود برای یادگیری بهتر با کاربردهای امکانات جدید فتوشاپ2020 ویدیوی آموزشی امکانات جدید فتوشاپ2020 را حتماً مشاهده یا دانلود نمایید

دانلود فیلم آموزش رایگان امکانات جدید فتوشاپ2020

پیش از اینکه به موارد اصلی و امکانات نرم افزار فتوشاپ 2020 بپردازیم لازم به ذکر است که نسخه جدید از لحاظ باگ ها و مشکلاتی که در حین اجرای نسخه 2019 فتوشاپ وجود داشت و کاربران از آن ناراضی بودند تا حد زیادی بهبود بخشیده شد و همچنین در اکثر قابلیت ها نیز سرعت انجام ابزارها افزایش پیدا کرده است و در مورد نصب این نسخه از نرم افزار نیز باید به این نکته اشاره کرد که نسخه 2020 فتوشاپ فقط برای نسخه های 64 بیتی ارائه شده است و در دو نسخه مخصوص ویندوزهای 7/8/10 و نرم افزار مخصوص ویندوز10 میباشد که میتوانید نسخه های مناسب و سالم فتوشاپ 2020 را از وبسایت سافت98 دانلود نمائید.
امکانات جدید نرم افزار فتوشاپ
ابزار Object Selection Tools
یکی از ابزارهایی که در نرم افزار فتوشاپ2020 در بخش ابزارها اضافه شده است ابزار Object Selection Tools میباشد که این ویژگی برای سهل و آسان تر کردن انتخاب ها ایجاد شده است که میتوان با استفاده از انتخاب کلی یک بخشی از تصویر به صورت اتوماتیک و بر اساس پردازش نرم افزار شی یا عنصر اصلی در تصویر تشخیص داده میشود و بخش مورد نظر انتخاب میشود که تقریباً در نسخه قبلی نیز امکاناتی با همین روند با نام Select Subject نیز رونمایی شده بود که بر اساس این ویژگی هم دقیقاً همین کار انجام میشود و اما تفاوت و مزیتی که ابزار Object Selection Tools نسبت به Select Subject دارد امکان ویرایش در قسمت های انتخابی میباشد که جزء مزیت های این ابزار میباشد که میتوان در صورتی که نرم افزار براساس پردازش های خود عنصر را به درستی و کامل تشخیص و انتخاب نکند میتوان بخش هایی را به قسمت انتخابی اضافه یا کم کرد که باعث دقیق تر شدن بخش های انتخابی میباشد. این ابزار برای انتخبا های بهتر از ابزار rectangle tool و Lasso استفاده شده است که هم برای هرگونه انتخاب ها مناسب میباشد.

قابلیت object selection فتوشاپ2020

کاربرد object selection

تغییرات ابزار Warp

ابزار Warp که یکی از تنظیمات بخش Transform میباشد در نسخه نرم افزار 2020 فتوشاپ دارای تغییراتی شده است. برای دسترسی به این ابزار با زدن کلید Ctrl+T حالت Transform فعال میشود و سپس راست کلیک کرده و گزینه Warp را میزنیم. از ابزار Warp برای ایجاد حالت های محدب و مقعری کردن تصواویر و ایجاد حالت های کارتونی و کمیک بر روی تصاویر عموماً استفاده میشود.با فعال کردن این گزینه ، نسبت به نسخه های پیشین حالت های جدول بندی پیشفرض حذف شده است امام در نوارد بالایی و بخش تنظیمات میتوان در قسمت Grid جدول بندی ها و خطوط افقی و عمودی پیشفرض را ایجاد کردف اما در سمت چپ این گزینه سه حالت وجود دارد که میتوان به صورت دستی خطوطی را در هر نقطه و قسمتی از تصویر که میخواهیم بر اساس محور افقی ، عمودی و یا هردو ایجاد کنیم و تغییرات دلخواه خود را انجام دهیم.


قابلیت حذف پس زمینه با یک کلیک
یک بخش دیگری که میتوان به عنوان بخش جدید نسخه 2020 فتوشاپ بیان کرد قابلیت حذف پس زمینه تصاویر میباشد که این ویژگی بر پایه بخش Select Subject میباشد و در حقیقت نحوه عملکرد آن، تشخیص و انتخاب پس زمینه تصاویر و حذف کردن آن میباشد که این نحوه حذف کردن پس زمینه اتوماتیک و فقط با زدن کلیک کردن بر روی یک دکمه اتفاق می افتد و نکته مثبتی که این ویژگی دارد، این است که حذف پس زمینه تصویر بر اساس Mask اتفاق می افتد و امکان بازگردانی و ویرایش پس زمینه نیز با توجه به قابلیت ماسک وجود دارد و همچنین با توجه به تغییراتی که در هسته نرم افزار فتوشاپ ایجاد شده است سرعت عملکرد Select Subject نسبت به نسخه قبلی نرم افزار افزایش پیداکرده و پردازش انتخاب در بازه زمانی سریع تری اتفاق می افتد.

حذف پس زمینه در فتوشاپ2020

اموزش حذف پس زمینه در فتوشاپ2020

کلید میانبر ~ برای Brush

از تغییرات فتوشاپ 2019 میتوان به اضافه شدن یک کلید میانبر کاربردی برای بخش براش Brush فتوشاپ میباشد که هنگام استفاده از یک قلممو و رسم آن در صفحه میتوان با زدن دکمه مد ~ از روی صفحه کلید قسمت هایی از براش را پاک کرد بدون اینکه ابزار پاک کن را انتخاب کنیم و با زدن دوباره کلید ~ میتوان به ترسیم با استفاده از براش ادامه داد و همچنین کاربرد دیگری که با استفاده کلید میانبر مد میتوان استفاده کرد با زدن دکمه مد و کلید های سمت راست یا سمت چپ از روی صفحه کلید، زاویه قلممو را میتوان در لحظه تغییر داد.


لایه Pattern
یک بخش دیگری که به نرم افزار نسخه 2020 فتوشاپ اضافه شده است Pattern Layer میباشد که امکان ایجاد و دسترسی به این لایه ها در Adjustment Layer ها اضافه شده است و از طرح ها یا المان های طراحی یکپارچه استفاده شده است. همچنین لایه طرح (pattern) نیز به صورت مجزا دارای پنل میباشد که به صورت پیشفرض در چندین بخش نیز دارای طرح هایی میباشد که میتوان در اکثر بخش ها نیز مورد استفاده قرار داد مانند استفاده از پترن ها در رنگ متن یا شی و رنگ دور متن یا شی.

لایه pattern در فتوشاپ
اصلاحات Transform در فتوشاپ2020
یکی از ایرادات و مشکلاتی که طراحان در نسخه 2019 فتوشاپ داشتند تغییر عجیب و ناگهانی برای نحوه کوچک و بزرگ کردن المان ها بود که از نسخه 2019 برای تغییر اندازه متناسب تصویر بدون نگه داشتن Shift استفاده می شد و اما ایراد و مشکلاتی که در نسخه 2019 وجود داشت عدم یکپارچگی در این مورد بود که در برخی از ابزارها این ویژگی یکسان نبود و باید با نگه داشتن Shift تغییر متناسب انجام می پذیرفت. اصلاحی که در نسخه 2020 فتوشاپ اتفاق اقتاد یکپارچه کردن این مسئله است که میتوان از این نسخه بدون نگه داشتن Shift تصاویر را به حالت متناسب تغییر اندازه کرد و در حقیقت این مورد اصلاحیه ای برای باگ نسخه 2019 فتوشاپ است.
از طرفی که خیلی از طراحان با این نحوه تغییر اندازه ارتباط خوبی پیدا نکردند میتوانند با تنظیماتی که وجود دارد این رویه تغییر اندازه را به حالت قبلی فتوشاپ بازگرداند و حالتی که در نسخه های ما قبل 2019 فتوشاپ وجود داشت.برای ارائه تغییرات مسیر تنظیمات زیر را انجام دهید.
از منوی Edit در بالای نرم افزار فتوشاپ بخش Preferences گزینه general را انتخاب کنید و تیک گزینه Use Legacy Free Transform را بزنید و در این حالت با نگه داشتن کلید Shift تغییر اندازه متناسبی انجام میشود.

تنظیمات تغییر اندازه فتوشاپ2020

تنظیمات تایپ فارسی در فتوشاپ2020


یکی از مهم ترین تنظیماتی که اکثر فارسی زبانان با فتوشاپ دارند نحوه نوشتن درست کلمات فارسی در فتوشاپ میباشد و برای اجرای درست نوشته های باید در تنظیمات نرم افزار فتوشاپ2020 نیز تغییراتی انجام داده شود که طبق مراحل زیر میتوانید به راحتی فارسی نویسی نرم افزار را درست کنید.
از منوی Edit وارد بخش Preferences گزینه Type را انتخاب کنید و گزینه World-Ready Layout را انتخاب و گزینه OK را بزنید.
در ادامه تنظیمات فارسی نوشتن در فتوشاپ2020 از منوی Type بخش Language Options را انتخاب و در منوی بازشده تیک گزینه Middle Eastern Features را بزنید.
حال یکبار بهتر است نرم افزار را ببندید و با باز کردن دوباره مشکل فارسی نویسی در فتوشاپ2020 حل میشود.

آموزش تایپ فارسی در فتوشاپ2020

تایپ فارسی فتوشاپ2020

Convert to Shape

از دیگر قابلیت هایی که در بخش تایپ ها و متن ها درنرم افزار فتوشاپ2020 اضافه شده است میتوان به گزینه Convert to Shape هم اشاره کرد که میتوان با راست کلیک کردن بر روی یک لایه ی متنی و انتخاب گزینه Convert to Shape لایه متنی موردنظر را به شکل تبدیل میکند و بعد از آن میتوان با استفاده از ابزارهای Direct Selection تغییراتی را روی لایه متنی انجام داده و تایپوگرافی های جالبی را بر روی متن های ایجاد کرد. این قابلیت در تمامی فونت های فارسی و انگلیسی قابل دسترس میباشد و از این گزینه برای تایپوگرافی هایی برای طراحی لوگوتایپ های مختلف نیز میتوان استفاده کرد.

Stylistic set

در ادامه تغییرات لایه های متنی میتوان به اضافه شدن یک گزینه Stylistic set در بخش تنظیمات لایه های متنی اشاره کرد. که در نسخه 2020 نرم افزار فتوشاپ این گزینه برای برخی از فونت ها قابل دسترسی و تنظیم میباشد و اکثر فونت هایی که دارای این تنظیمات هستند ، از فونت های انگلیسی میباشد. برا این کار لایه متنی که نوشته این را انتخاب میکنیم و از پنل ها ، وارد پنل Propertise شده و در بخش Type Options آخرین مورد که اضافه شده است که با نام Stylistic set را انتخاب و از لیست استایل هایی که وجود دارد بر روی فونت اعمال میکنیم تا سایر رفتار ونحوه نوشتاری فونت را نیز بتوانیم دسترس داشته باشیم. اگر این گزینه برای متن انتخابی شما غیرفعال است به دلیل عدم پشتیباتی فونت انتخابی شما است.

Align To

یکی دیگر از امکانات و تغییرات جدید فتوشاپ 2020 اضافه شدن گزینه ی Align to در تنظیمات قسمت Align میباشد که پس انتخاب یک شی و تصویر در قسمت تنظیمات بالایی ، بعد از بخش َAlign گزینه ای با سه نقطه ... وجود دارد که با کلیک روی این گزینه میتوان به Align to دسترسی داشت. در صورتی که بخواهیم المان انتخابی خود را بر اساس صفحه  و صحنه اصلی کار ترازبندی کنیم گزینه Canvas را انتخاب میکنیم و با فعال شدن حالت های مختلف Align شی موردنظر را در قسمت های مختلف صفحه اصلی پروژه تراز کنیم و در حالتیکه گزینه Selection را انتخاب باشیم میتوانیم با استفاده از انواع ابزارهای مختلف Selection یک ناحیه را سلکت و انتخاب کنیم و لایه انتخابی را فقط بر اساس قسمت سلکت شده ترازبندی کنیم.

کلید Close Others

یکی دیگر از موارد و امکاناتی که در فتوشاپ2020 اضافه شده است گزینه Close Others میباشد که میتوان با استفاده از این گزینه ، تمامی پروژه های دیگری به جز پروژه ای که در حال حاضر در حال کار روی آن هستید را بست. برای این کار میتوان از قسمت منوی File بر روی گزینه Close others کلیک کرد و یا کلید ترکیبی Ctrl+Alt+Pنیز میتوان به این ویژگی دست یافت.

خواندن 680 دفعه

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location