10 نرم افزار گرافیکی برتر کامپیوتر

این مورد را ارزیابی کنید
(35 رای‌ها)

خیلی از افرادی که درزمینه گرافیک و طراحی گرافیک کار می‌کنند و یا تازه شروع به یادگیری در این زمینه می‌کنند با منابع نرم‌افزارهای گرافیکی بسیاری روبرو می‌شوند و حتی در شروع به این شک می‌افتند که با کدوم نرم‌افزار گرافیکی کار کنند؟ کدام نرم‌افزار گرافیکی بهتر است؟ اصلاً فرق این‌همه نرم‌افزار گرافیکی که معرفی می‌شوند چیست؟ در این مقاله به 10 تا از پرکاربردترین نرم‌افزارهای گرافیکی را معرفی می‌کنیم و با مزیت‌ها ، معایب و کاربرد نرم‌افزارهای گرافیکی آشنا می‌شوید و قطعاً در پایان این مقاله متوجه می‌شوید که کدوم نرم‌افزار گرافیکی برای چه نوع طراحی‌هایی مفید و مناسب هستند.

در این مقاله ما 10 تا از پرکاربردترین نرم‌افزارهای گرافیکی را معرفی می‌کنیم اما قطعاً خیلی تعداد نرم‌افزارهای بیشتری هم وجود دارند که افراد زیادی از این نرم‌افزارها استفاده می‌کنند و کارهای طراحی خوبی هم انجام می‌دهند. نرم‌افزارهای گرافیکی عموماً حجم زیادی نسبت به سایر نرم‌افزارهای روزمره کامپیوتری دارند و برخی از این نرم‌افزارها به‌عنوان نرم‌افزارهای مرجع شناخته می‌شوند مانند نرم‌افزار فتوشاپ که کارهای چاپی ، طراحی آتلیه‌ای ، ساخت بنر متحرک ، طراحی سه‌بعدی و ... همگی در این نرم‌افزار قابل انجام شدن است که هرکدام از این قسمت‌ها خودش بخش‌های مفصلی دارد که نیاز به تمرین و دانش هست اما نرم‌افزارهای کوچک‌تری هم بعدها ایجاد شدند که توانایی انجام تمام این کارها را ندارند اما بر پایه این نرم‌افزارهای مرجع گرافیکی شکل‌گرفته‌اند و ممکن است تنها یک یا چند تا از کارهای فتوشاپ را انجام بدهند که این کار هم باعث شده حجم این‌گونه نرم‌افزارها کمتر باشد و همچنین امکانات و تنظیمات آن به گونه است که نیاز به تخصص کمتری نسبت به نرم‌افزارهای مرجع دارند و اکثراً هم محیط کاربرپسندی و راحتی دارند که کاربران عادی و مبتدی علاقه بیشتری دارند که با این نرم‌افزارها کار کنند و از طرفی دیگر برخی افراد نیازشان با این‌گونه نرم‌افزارها برطرف می‌شود و نیازی ندارند که نرم‌افزارهایی که حجم و فضای زیادی را هم اشغال می‌کنند را در سیستم خود داشته باشند.

10 نرم‌افزار گرافیکی پرکاربرد


1. فتوشاپ Photoshop

فتوشاپ چیست


فتوشاپ جزو معروف‌ترین و پرکاربرترین نرم‌افزار گرافیکی است که طرفداران بسیاری نیز دارد. نرم‌افزار فتوشاپ برای شرکت Adobe است. نرم‌افزار فتوشاپ به دلیل امکانات زیادی که دارد گستره بیشتری از افراد را به سمت خود می‌کشاند چه افرادی که درزمینه طراحی گرافیکی ثابت و یا طراحی گرافیکی متحرک کار می‌کنند به‌نوعی با نرم‌افزار فتوشاپ آشنا هستند و نیازشان را برطرف می‌سازد. طراحان گرافیکی که درزمینه چاپ ، طراحی سایت ، طراحی نرم‌افزار و اپلیکیشن ، انیمیشن‌سازها و عکاسان و ... جزء افرادی هستند که می‌توانند برای کارهای طراحی خود از نرم‌افزار فتوشاپ بهره ببرند. فرمت اصلی خروجی نرم‌افزار فتوشاپ PSD هست که طرح‌ها را به‌صورت لایه باز می‌توان ایجاد کرد.
از ویژگی‌های نرم‌افزار فتوشاپ که بسیار اهمیت دارد پیکسلی بودن آن است که این امر در برخی طراحی‌ها مناسب نیست. در حالت کلی تصاویر را می‌توان به دو شکل پیکسلی یا وکتور ایجاد کرد. تفاوت پیکسلی و وکتور بودن عکس‌ها در این است که هنگامی‌که تصویر وکتور را داشته باشیم و بخواهیم در جایی تصویر را بزرگ کنیم و حتی در جایی تصویر را کوچک کنیم ، از کیفیت تصویر کم نمی‌شود و این جزو مزیت‌های آن است. درحالی‌که در حالت پیکسلی از یک سایزی که بگذریم ، از کیفیت تصویر کاسته می‌شود و این ویژگی پیکسلی بودن نرم افزار فتوشاپ در برخی از موارد عیب محسوب میشود که میتوان از نرم افزارهای وکتوری برای طراحی استفاده کرد اما فتوشاپ با ارائه کستره زیادی از خدمات محبوبترین و پرطرفدارترین نرم افزار گرافیکی تصویری محسوب میشود.

آموزش رایگان نرم افزار فتوشاپ


مزایای نرم‌افزار فتوشاپ


1. محیط کاربرپسند آن. مخصوصاً در نسخه‌های جدید که به‌صورت انیمیشن ، کاربرد ابزارها را نیز معرفی می‌کند.
2. امکان ویرایش ویدیو و ساخت انیمیشن.
3. امکان طراحی سه‌بعدی.
4. امکان انتقال فایل‌های طراحی به سایر نرم‌افزارهای شرکت Adobe.
5. وجود نسخه‌های موبایل نرم‌افزار ( البته با امکانات کمتر ).
6. کاربرد در عکاسی ، طراحی سایت ، طراحی اپلیکیشن ، طراحی مخصوص چاپ و ... .
7. وجود منابع آموزشی مختلف فارسی و زبان اصلی


معایب نرم‌افزار فتوشاپ


1. سنگین بودن نرم‌افزار.
2. فضای زیادی از حافظه و Ram سیستم را اشغال می‌کند.
3. پیکسلی بودن آن‌ برای طراحی لوگو و طراحی کاراکتر و ... مناسب نیست.

مقاله پیشنهادی:امکانات جدید فتوشاپ 2019

2. ایلوستریتور Illustrator

ایلوستریتور چیست

نرم‌افزار ایلوستریتور از دیگر نرم‌افزارهای محبوب شرکت Adobe می‌باشد برخلاف نرم‌افزار فتوشاپ ، ایلوستریتور نرم‌افزار قدرتمند برداری یا همان وکتور می‌باشد. شرکت ادوبی بااینکه نرم‌افزارهای متعددی را درزمینه گرافیک عرضه کرده است ولی این را باید بدانیم که هیچ‌کدام از دیگری برتری ندارند و اگر از این نرم‌افزارها به‌صورت مکمل استفاده کنیم ، در حقیقت بهترین استفاده را از این نرم‌افزارها می‌کنیم. عموماً این نرم‌افزار موردعلاقه طراحان گرافیک حرفه‌ای هست و افرادی که با نرم‌افزار فتوشاپ کار کرده باشند ، یادگیری نرم‌افزار ایلوستریتور راحت‌تر است و بهتر درک می‌کنند. فرمت اصلی نرم‌افزار ایلوستریتور AI می‌باشد ، همچنین امکان خروجی گرفتن به‌صورت SVG نیز وجود دارد که به دلیل بهینه‌سازی شدن تصویر ، گزینه مناسبی برای استفاده طراحان وب است.ایلوستریتور جزو یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی لوگو نیز است.

مزایای نرم‌افزار ایلوستریتور


1. طراحی تصاویر به‌صورت دوبعدی و سه‌بعدی.
2. تبدیل تصاویر ( تصاویر پیکسلی ) به تصاویر وکتور.
3. برداری بودن آن‌ گزینه مناسبی برای طراحی لوگو و کاراکتر می‌باشد.
4. تصاویر در هیچ سایزی کیفیت خود را از دست نمی‌دهند.
5. امکان ایجاد چندین صفحه طراحی به‌صورت هم‌زمان.
6. پشتیبانی در اکثر سیستم‌های کامپیوتری.
7. ارتباط با سایر نرم‌افزارهای شرکت ادوبی.

معایب نرم‌افزار ایلوستریتور


1. عدم پشتیبانی از زبان فارسی برای تاپ کردن به‌صورت مستقیم.
2. محیط کاربرپسندی ندارد.
3. ارائه شدن فیلترهای محدود.
4. عدم پشتیبانی از طرح‌های انیمیشنی.

3. کورل دراو CorelDraw

کورل چیست

نرم‌افزار کورل یا کورل دراو جزو یکی دیگر از نرم‌افزارهای محبوب درزمینه گرافیک می‌باشد که از این نرم‌افزار اکثر برای طراحی استفاده می‌شود و کمتر در ویرایش تصویر مورداستفاده قرار می‌گیرد. نرم‌افزار CorelDraw برای شرکت Corel است. امکان استفاده از گرافیک‌های برداری و پیکسلی در نرم‌افزار کورل وجود دارد اما این نرم‌افزار اصولاً به‌عنوان نرم‌افزار وکتوری شناخته می‌شود. پسوند اصلی نرم‌افزار کورل Cdr هست اما از سایر فرمت‌ها همچنین نرم‌افزارهای گرافیکی شرکت ادوبی نیز پشتیبانی می‌کند. نرم‌افزار کورل را به‌عنوان یک نرم‌افزار صنعتی نیز می‌شناسند چون در طراحی گرافیکی اکثر صنعت‌ها نیز کاربرد فراوانی دارد مانند شرکت‌های تبلیغاتی ، تابلوسازی ، چاپخانه‌ها ، طراحان وب و ... .


مزیت نرم‌افزار کورل دراو


1. یادگیری آسان نرم‌افزار.
2. پشتیبانی از اکثر فرمت‌های تصویری.
3. کاربرد حرفه‌ای در صنعت.
4. پشتیبانی از فونت‌های فارسی.
5. پشتیبانی از گرافیک برداری و وکتور.


معایب نرم‌افزار کورل دراو


1. عدم استفاده در از نرم‌افزار برای ویرایش عکس.
2. عدم پشتیبانی از طراحی سه‌بعدی.
3. عدم ارائه نرم‌افزار برای نسخه مک.

4. ایندیزاین InDesign

نرم افزار ایندیزاین
نرم‌افزار ایندیزاین از دیگر نرم‌افزارهای گرافیکی شرکت ادوبی است که کاربردهای بسیاری نیز در صنعت دارد و کاربرد ویژه ایندیزاین برای صفحه‌آرایی یا صفحه‌بندی کتاب ، مجلات ، کاتالوگ ، تقویم ، روزنامه و ... است که تقریباً این کارها را در نرم‌افزار Word هم می‌توان انجام داد اما نرم‌افزار ایندیزاین به‌صورت اختصاصی برای این کار ایجادشده و امکانات و تنظیمات ویژه‌ای برای چاپ و نشر است. فرمت خروجی برای نرم‌افزار ایندیزاین فرمت PDF است ولی از اکثر فرمت‌ها پشتیبانی می‌کند. از ویژگی‌ها و امکانات نسخه جدید نرم‌افزار ایندیزاین ، علاوه بر ساخت Ebook ، کتاب‌های الکترونیکی پیشرفته EPUB می‌باشد که از نسخه‌های جدید کتاب‌های الکترونیکی هست و امکان قرار دادن ویدیو و صوت و انیمیشن نیز وجود دارد.


مزایای نرم‌افزار ایندیزاین


1. کاربرد در صنعت چاپ و صفحه‌آرایی.
2. بهره بردن از افکت‌های متنوع.
3. ایجاد کتاب‌های الکترونیکی ساده تا پیشرفته.
4. ترکیب متن و تصویر.
5. پشتیبانی از زبان فارسی.


معایب نرم‌افزار ایندیزاین


1. ابزارهای محدودی برای طراحی گرافیکی وجود دارد.
2. امکان ویرایش تصویر محدودی دارد.

5. تری دی مکس 3D Max

نرم افزار تری دی مکس

نرم‌افزار 3D Max نرم‌افزاری قدرتمند درزمینه طراحی گرافیک‌های سه‌بعدی هست. کمپانی سازنده این نرم‌افزار Autodesk است. تری دی مکس از امکانات بسیاری درزمینه طراحی گرافیک‌های سه‌بعدی ، انیمیشنی در صنعت‌های تیزرسازی و ساخت بازی‌های کامپیوتری و پویانمایی داراست. از نرم‌افزار تری دی مکس به‌طور خاص در معماری طراحی مدل‌ها و نقشه‌های ساختمان نیز کاربرد دارد و وجود تعداد زیاد پلاگین ها یا افزونه‌های جانبی این نرم‌افزار باعث برتری و پیشی گرفتن آن نسبت به سایر رقبا در این زمینه می‌باشد.

مزایای نرم‌افزار 3D Max


1. وجود افزونه‌ها و پلاگین های بسیار برای نرم‌افزار.
2. کاربرد انیمیشن‌سازی.
3. امکان طراحی پویانمایی یا جلوه‌های ویژه.
4. پشتیبانی کامل از گرافیک‌های سه‌بعدی.

معایب نرم‌افزار 3D Max


1. عدم پشتیبانی و اجرا در سیستم‌های مک.
2. یادگیری و حرفه‌ای شدن در آن نیازمند زمان زیادی دارد.
3. عدم تطابق و اجرا در سیستم‌ها با سخت‌افزارهای قدیمی.

6. نرم‌افزار Maya

نم افزار مایا
نرم‌افزار مایا جزو نرم‌افزارهای قدرتمند و معروف درزمینه طراحی سه‌بعدی می‌باشد. شرکت سازنده نرم‌افزار مایا در ابتدا wavefront بود که بعدازآن شرکت Autodesk که سازنده تری دی مکس و اتوکد هم بود ، این نرم‌افزار را نیز خریداری کرد که از سال 2005 نرم‌افزار مایا با نام Autodesk Maya عرضه شده است. کاربردهای نرم‌افزار مایا در طراحی گرافیک‌های سه‌بعدی و انمیشن های کامپیوتری و ایجاد جلوه‌های ویژه می‌باشد. قسمت‌های شبیه‌سازی در نرم‌افزار ، به‌خوبی و نزدیک به واقعیت طراحی شده است و در فیلم‌سازی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مزایای نرم‌افزار مایا


1. ارائه نرم‌افزار در سیستم‌های ویندوز ، لینوکس و مک.
2. طراحی سه‌بعدی با کیفیت بالا و حرفه‌ای.
3. طراحی جلوه‌های بصری و انیمیشن‌سازی.
4. به‌کارگیری در طراحی پروژه‌های معماری.
5. تنظیمات حرفه‌ای برای نورپردازی.

معایب نرم‌افزار مایا


1. نیازمند به سیستمی با پردازش قوی.
2. نرم‌افزاری پیچیده اما کامل است که یادگیری آن کمی دشوار است.

دو نرم‌افزار مایا و تری دی مکس جزو نرم‌افزاران پرطرفدار هستند که تری دی مکس موردعلاقه انیمیشن‌سازان معماری و تجسم است ، درحالی‌که مایا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای صنعت تلویزیون و فیلم است.


7. نرم‌افزار افترافکت AfterEffect

نرم افزار افترافکت

یکی از نرم‌افزارهای حرفه‌ای برای طراحی و ساخت جلوه‌های ویژه و موشن گرافیک نرم‌افزار افترافکت هست و در طراحی تیزرهای تبلیغاتی و تیتراژ در سینما و تلویزیون نیز بسیار دیده می‌شود. شرکت سازنده نرم‌افزار افترافکت شرکت Adobe هست که سازنده نرم‌افزارهای دیگری همچون فتوشاپ ، ایلوستریتور و ... نیز می‌باشد. وجود پلاگین های متعدد باعث گسترش و افکت پذیری بیشتر نرم‌افزار افترافکت شده است. در نرم‌افزار افترافکت امکان ساخت جلوه‌های بصری دوبعدی و سه‌بعدی وجود دارد و فرمت اصلی خروجی آن Aep است و از اکثر فرمت‌ها هم در پروژه‌ها می‌توان استفاده کرد.

مزایای افترافکت


1. نرم‌افزاری قدرتمند در طراحی دوبعدی.
2. پشتیبانی از طراحی جلوه‌های بصری سه‌بعدی.
3. وجود افکت‌ها و پلاگین های جانبی متعدد.
4. امکان استفاده از زبان فارسی در تایپ با استفاده نرم‌افزارهای فارسی‌نویس و اسکریپت‌های فارسی‌نویس.
5. امکان اسکریپت نویسی برای افکت‌ها.

معایب افترافکت


1. فضای هارد دیسک را به مقدار زیادی اشغال می‌کند.
2. سایز خروجی نرم‌افزار بالا است.
3. محیط کار آن برای شروع یادگیری دشوار می‌باشد.

8. نرم‌افزار لایت روم Lightroom

نرم افزار لایت روم
نرم‌افزار لایت روم یکی دیگر از نرم‌افزارهای گرافیکی شرکت Adobe است و نرم‌افزاری کاربردی برای عکاسان می‌باشد. نام اصلی نرم‌افزار Adobe Photoshop Lightroom می‌باشد و از نام فتوشاپ یدک می‌کشد ولی ویژگی‌ها و کارهای نرم‌افزار فتوشاپ را انجام نمی‌دهد اما محیط کار این نرم‌افزار نیز بسیار شبیه نرم‌افزار فتوشاپ می‌باشد و در کل شبیه نرم‌افزارهای مدیریت تصویری است. لایت روم بهترین اپلیکیشن برای ویرایش آن‌هاست. استفاده از آن ساده است و این امکان را فراهم کرده که بیشترین بهره را از تصاویر خود بگیرید. همه كارهايي كه براي ويرايش تصاوير در لايت روم مي‌توان انجام داد باقدرت بيشتري در فتوشاپ نيز امكان‌پذير است، ولي قدرتي كه لایت روم در مديريت تصاوير دارد در فتوشاپ وجود ندارد و یکی از ویژگی‌های این نرم‌افزار این است که نسبت به فتوشاپ نیازمند سخت‌افزار و پردازنده‌های قوی هم نیست و به نسبت نرم‌افزار سبک‌تری است.

9. نرم‌افزار Gimp

نرم افزار گیمپ

نرم‌افزار گرافیکی GIMP با حجم کمی که دارد جایگزین مناسبی برای فتوشاپ خواهد بود مخصوصاً اگر نمی‌خواهید کارهای حرفه‌ای انجام دهید. البته این نرم‌افزار مجهز به ابزارها و ویژگی‌های برجسته است و گزینه خوبی برای طراحی‌های مختلف ازجمله آن دسته از طرح‌ها که شامل خط و منحنی هستند، خواهد بود. نرم‌افزار گیمپ دارای ابزارهای مناسب برای


عکسان به‌منظور ویرایش عکس‌هایشان می‌باشد. این نرم‌افزار به دلیل بهره‌مندی از رابط کاربری ساده و آسان گزینه‌ای مناسب برای یادگیری کاربران غیرحرفه‌ای و مبتدی نیز محسوب می‌شود که البته همه این ویژگی‌ها دست در دست هم
می‌دهند تا بتوانید تجربه خوبی را در استفاده از این نرم‌افزار گرافیکی رقم بزنید. اگر با اوبونتو کارکرده‌اید حتماً باید GIMP را جزو برنامه‌های پیش‌فرض آن مشاهده کرده باشید. اگر هم کاربر سایر سیستم‌عامل‌ها هستید GIMP بر روی آن‌ها نیز قابل‌نصب خواهد بود ولی نرم‌افزار گیمپ از قلم‌های مخصوص طراحی در تبلت ها پشتیبانی نمی‌کند.

10. نرم‌افزار اینک اسکیپ InkScape

نرم افزار اینک اسکیپ
نرم‌افزار دیگری را که معرفی کنیم ، نرم‌افزار گرافیک InkScape نام دارد. این نرم‌افزار جایگزین بسیار مناسبی برای Adobe Illustrator جهت تولید تصاویر وکتور و برداری است و برای طراحانی که با فایل‌های SVG کار می‌کنند انتخابی مناسب خواهد بود. اما کاربران این نرم‌افزار باید توجه داشته باشند هر آن‌قدر که این نرم‌افزار در تولید فایل‌های وکتور حرفه‌ای است توانایی تولید تصاویر Jpeg را ندارد. اما بااین‌حال هنوز هم چیزی از ارزش‌های آن کم نخواهد شد. رابط کاربری دوستانه و راحت، تجربه کار با آن را هم برای مبتدیان و هم برای حرفه‌ای‌ها دلپذیر می‌کند. همچنین بهره‌مندی از فیلترها و افکت‌های جذاب شاید گزینه دیگری برای انتخاب این نرم‌افزار جهت انجام کارهای گرافیکی باشد. از دیگر ویژگی‌های بارز این نرم‌افزار توانایی خواندن فایل‌های eps است که این مورد برای طراحان و گرافیست‌ها بسیار قابل‌توجه خواهد بود. پس اگر قصد تولید فایل‌های گرافیکی وکتور را دارید و چندان نمی‌توانید با محیط کاربری نرم‌افزار Illustator ارتباط برقرار کنید، نرم‌افزار InkScape گزینه خوبی است. از نکات منفی این نرم‌افزار عملکرد کند آن می‌باشد.


کلام پایانی


با توجه به شناختی که در این مقاله از نرم‌افزارهای معروف گرافیکی پیدا کردید و با کاربرد نرم‌افزارهای گرافیکی آشنا شدید خیلی راحت‌تر میتونید تصمیم بگیرید که کدام نرم‌افزار برای کارهای طراحی شما مناسب هست بااینکه برخی از این نرم‌افزارها رو اگه بتونید به‌صورت مکمل استفاده کنید بهترین بازده و خروجی رو میتونید تو طرح هاتون داشته باشید و این کار خیلی دشواری نیست چون وقتی دریکی از نرم‌افزارها به تسلط کافی برسید ، کارکردن و یادگیری با سایر نرم‌افزارها کار آسان‌تری است. ممنون از وقتی‌که برای مطالعه این مقاله گذراندید و امیدوارم بتونید تصمیمتون را برای کار طراحی گرافیک خود گرفته باشید.

مقاله 10 نرم افزار گرافیکی برتر کامپیوتر

خواندن 56687 دفعه

نظرات (31)

This comment was minimized by the moderator on the site

توضیحاتتون عالی و امل بود ممنون

خورشید
This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون بابت نظر لطفتون. موفق باشید

محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام روز بخیر
من عاشق کار با نرم‌افزار‌های گرافیکی هستم? و دوست دارم انیمیشن ساز بشوم ولی ایا شما میدونید من از چه راهی میتونم انیمیشن ساز بشم؟؟

معصومه ساعد
This comment was minimized by the moderator on the site

Salam, mamnoon az maghaleye khubetun. Inja tozih dadin k Indesign poshtibani az zabane farsi dare. Mikhastam bedunm chejuri mn mitunm az in feature esh estefade konm? mn donbale yek rahe hal hastm k font haye farsi ro betunm tu Adobe estefade...

Salam, mamnoon az maghaleye khubetun. Inja tozih dadin k Indesign poshtibani az zabane farsi dare. Mikhastam bedunm chejuri mn mitunm az in feature esh estefade konm? mn donbale yek rahe hal hastm k font haye farsi ro betunm tu Adobe estefade konm amma nemidunm chejuri. mamnoon misham age rahnemaii konin.

ادامه مطلب
pegah
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. ممنون بابت انرژی مثبتتون. در نرم افزار ادوبی ایندیزاین برای فارسی نویسی درست باید از بخش window ، گزینه type and table و سپس گزینه paragraph را فعال کنید و در در این پنل با راست کلیک روی سه خط که در بالای پنل قرار داره میتونید گزینه adobe...

سلام. ممنون بابت انرژی مثبتتون. در نرم افزار ادوبی ایندیزاین برای فارسی نویسی درست باید از بخش window ، گزینه type and table و سپس گزینه paragraph را فعال کنید و در در این پنل با راست کلیک روی سه خط که در بالای پنل قرار داره میتونید گزینه adobe world ready paragraph composer را فعال کنید بعد این مشکل فارسی نویسی شما حل خواهد شد.

ادامه مطلب
محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون از شما
فقط چرا چرا ایندیزاین بعد از کورل استمن خودم طراح جلد هستم و لیشتر کار هارا با ایندیزاین می کنم

آرین
This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون از نظر لطفتون. این رتبه بندی بر اساس امتیازات کاربران بر این نرم افزارها بوده که احتمالاً هم به خاطر گستره کاربری کمتری که ایندیزاین نسبت به کورل داره این رتبه بندی رو داره چون این نرم افزارها از لحاظ کاربرد با هم متفاوت هستند و همچنین در...

ممنون از نظر لطفتون. این رتبه بندی بر اساس امتیازات کاربران بر این نرم افزارها بوده که احتمالاً هم به خاطر گستره کاربری کمتری که ایندیزاین نسبت به کورل داره این رتبه بندی رو داره چون این نرم افزارها از لحاظ کاربرد با هم متفاوت هستند و همچنین در این لسیت نرم افزارهایی از موشن ، تصویرسازی ، ادیت تصاویر و ... هم وجود داره که دارند با هم مقایسه میشن. وگرنه ایندیزاین در زمینه کاری صفحه آرایی بهترین است.

ادامه مطلب
محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و درود ?می خواستم ازتون صمیمانه تشکر کنم.خیلی ازتون سپاسگزارم که این مقاله نسبتا جامع و کامل را تهیه نمودید.

فرناز
This comment was minimized by the moderator on the site

خواهش میکنم. ممنون از نظر و انرژی مثبتتون. امیدوارم تونسته باشیم براتون راهنمای خوبی در این زمینه باشیم

محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

من تازه میخوام شروع کنم،دوست دارم تو کار تبلیغاتی کار کنم،کدوم مناسب تره؟

نازی
This comment was minimized by the moderator on the site

اگر قصد فعالیت در بخش های موشن و تیزرهای تبلیغاتی قصد شروع به فعالیت دارید نرم افزار افترافکت گزینه مناسبی است و اگر هم برای کارهای تبلیغات تصویری میتوانید از نرم افزارهای فتوشاپ و ایلوستریتور استفاده و آموزش ببینید

محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

مقاله مختصر و مفیدی بود ممنون ازتون

محمد
This comment was minimized by the moderator on the site

خواهش می کنم. موفق باشید

محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

واقعا از مطلب مفیدتون متشکرم. من به کارهای طراحی برای صنعت چاپ و تبلیغات علاقه زیادی دارم. لطفا چند نرم افزار حرفه ای برای این کار معرفی کنید.

سینا
This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون از نظر لطفتون. فعالیت در زمینه های چاپ و تبلیغات نرم افزار فتوشاپ میتونه گزینه مناسبی باشه. در کنارش اگر به طراحی با یکی از نرم افزار ایلوستریتور یا کورل هم مسلط باشید شما رو توی این بخش قدرتمندتر میکنه.

محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

خیلی ممنونم???

...f
This comment was minimized by the moderator on the site

برای طرح های گرافیکی بازی از چه برنا مه ای بهتره استفاده کنیم؟

f...
This comment was minimized by the moderator on the site

قطعا به نوع طرحی که در بازی قراره پیاده سازی بشه بستگی داره. برای بازی های معمولی و دوبعدی استفاده از ایلوستریتور گزینه مناسبی است اما برای طراحی های سه بعدی و حرفه ای تر در بازی سازی نرم افزار 3DMax مناسب میباشد

محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

تشکر از شما

سید محمد
This comment was minimized by the moderator on the site

خواهش می کنم. موفق باشین

محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

به نظرم برای اکثر کارها یه دونه شون جواب نمیده باید از چندتاشون استفاده کرد ولی خب فتوشاپ مهم ترینشونه

ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی
This comment was minimized by the moderator on the site

بله قطعاً این مورد تاثیر زیادی خواهد داشت ولی در گرافیک های تصویری استفاده از یک نرم افزار وکتور مثل ایلوستریتور یا کورل در کنار فتوشاپ میتونه خیلی کمک کنه و کیفیت کارها هم رشد چشمگیری میکنه

محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

برای کسی که میخواد از صفر شروع کنه چه برنامه ای پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

nafas
This comment was minimized by the moderator on the site

بهترین نرم افزاری که برای شروع میتونه کمکتون کنه نرم افزار فتوشاپ هستش و عموما این نرم افزارها محیطشون به شکلی هست که با حرفه ای شدن در یک نرم افزار میتونید نرم افزارهای دیگری مثل ایلوستریتور و کورل رو راحت تر و زودتر یاد بگیرید. اما قبل از اینکه...

بهترین نرم افزاری که برای شروع میتونه کمکتون کنه نرم افزار فتوشاپ هستش و عموما این نرم افزارها محیطشون به شکلی هست که با حرفه ای شدن در یک نرم افزار میتونید نرم افزارهای دیگری مثل ایلوستریتور و کورل رو راحت تر و زودتر یاد بگیرید. اما قبل از اینکه با نرم افزاری کار کنید بهترین گزینه اینه که اصول و تئوری ها رو بدونید.

ادامه مطلب
محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

درود و سپاس از این مطلب مفید.

مهرداد
This comment was minimized by the moderator on the site

خواهش می کنم. موفق باشین

محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام علیکم
نرم افزار گرافیک تمام فارسی می خواستم
چون اصلازبان انگلیسی بلد نیستم

ممنون میشم دوستان راهنمایی کننذ

آخرین بار در تاریخ حدود 7 ماه قبل توسط محمد رشوند ویرایش شد یه برادز
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام به نظرتون کدوک یک برای طراحی انواع لوگو مناسبه؟ممنون میشم کمک کنید

علی
This comment was minimized by the moderator on the site

بهترین نرم افزاری که میشه برای طراحی لوگو استفاده کرد که محیط آن هم بر پایه وکتور باشد نرم افزار ایلوستریتور است که قابلیت های زیادی هم داره که میتونه شما رو در طراحی همه نوع لوگو کمک کنه

محمد رشوند
This comment was minimized by the moderator on the site

دسته بندی نرم افزار ها و ذکر معایب و مزیت هاشون عالی بودن.
موفق باشین

هنگامه
This comment was minimized by the moderator on the site

بسیار ممنون از نظر و توجه تون

محمد رشوند
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location